sobota, 18 stycznia 2014

Kartka Miłość

Do kolekcji kartek dodaję tę w kolorze czerwieni w kropki.Kartka LOVE :)Napis Dla Ciebie wycięty z tektury, ze Scrapińca, barwiony w kolorze białym i wykończony w technice embossing na ciepło. Z napisu jestem bardzo zadowolona, to coś dla mnie :))

Bransoletki

Trzy różne bransoletki.Pierwsza to karminowa ze spękaniami. Pomalowałam złotą farbą podkład, potem położyłam medium do spękań Stamperii, potem kolor karminowy i na końcu po uzyskaniu spękań, które tworzą się natychmiast, polakierowałam lakierem Flugger. Druga bransoletka z ciemnym tłem, ludowa, położyłam na klej do decouapge, delikatną serwetkę z motywem ludowym. Białe miejsca pomalowałam czarną farbą, a potem lekko przetarłam złotą. Taki efekt, może mało czytelny na zdjęciu, ale na żywo wygląda OK :)

czwartek, 16 stycznia 2014

Pudełko Retro
Poczyniłam  pierwsze próby  dekorowania w technice embossing na gorąco. Wiem, że trzeba bardzo uważać z temperaturą przy drewnie i lakierze. Nagrzewałam miejsca z tuszowanymi dekoracjami bardzo krótko. Efekt widoczny na ostatnim zdjęciu, tuszowałam na końcu, już po lakierowaniu wieka pudełka. Transparentny proszek do embossingu Papermania,  wtopił się w lakier i to chodziło, dał efekt lekko perłowy, bardzo interesujący. Użyłam ciemnego tuszu Distress Ink kolor sepii ( walnut stain),  który nie jest wodoodporny i dlatego uzyskałam od razu, już  efekt patynowania przy podgrzewaniu dekoracji. Temperatura rozpuszcza tusz, dlatego nagrzewać można bardzo krótko. Drewno nie lubi wysokiej temperatury , trzeba o tym pamiętać. Nie można też dopuścić do zamazania wzoru stempla :)

poniedziałek, 13 stycznia 2014

ŚwiecznikiOstatnio wykonałam dekoracje na dwóch  kompletach świeczników z drewna , wytoczonych w formie drewnianych, podłużnych  walców. Tak prezentują się ostatecznie wykończone i polakierowane. W komplecie ,,roślinnym" z pismem, wykorzystałam dekoracje retro, korzystając z  papieru do decoupage. Komplet w wersji ciemniejszego koloru drewna, ma dekoracje kwiatową stylizowane tulipany (to ozdobny  papier Rossi )

niedziela, 12 stycznia 2014

Różane serce

Serce z drewna,lekkie, ozdobione w technice decoupage, postarzane, przecierane krawędzie, dekoracja lakierowana wielokrotnie lakierem Flugger. Do dekoracji użyłam serwetki ryżowej Stamperii z motywem stylowego pisma i róży. Do zawieszenia ozdobna wstążka.W planach dekorowane serca z użyciem techniki embossing,właśnie czynię eksperymenty związane z tą techniką, min jak można użyć jej do dekoracji drewna.Pozdrawiam :)