piątek, 17 września 2010

Leśne klimatyUrzekło mnie zdjęcie małej Basi wędrującej przez las . Przypomina mi moje samotne wędrówki w dzieciństwie. Z małą różnicą, ja miałam długie warkoczyki i chusteczkę. W wieku małej Basi poruszałam się po lesie dosyć swobodnie i bez lęku. Miałam swoje ścieżki i zakamarki. Bardzo dziękuję Agnieszce za udostępnienie zdjęcia, bardzo fajne :)
Poniżej moje dawne leśne zdjęcia.

czwartek, 16 września 2010

Fiołkowa kompozycja


To pierwsze nieśmiałe próby fotograficzne moim nowym aparatem. Nie śmiejcie się proszę, to nie reklama alkoholu :) , ani sklepu z kwiatami :D:D :D :D Sfotografowałam ostatnio otrzymane souveniry :D Niezwykłej urody kwiat, w kolorze ultramaryny o nazwie skrętnik . Dostałam go w wyniku wymiany za fiołki ogrodowe , które w niezliczonej ilości kwitną w moim ogródku na wiosnę. To obok co ma kształt butelki to syrop z fiołków. Głupia sprawa, wyszłam z tą butelką od znajomych, bo nie mogłam się odczepić od tego zapachu i smaku. Kolor syropu fiołkowego przypomina kolor denaturatu. Nie poruszałam się komunikacją miejską, więc bez żadnych podejrzeń o uzależnienie :D wróciłam bezpiecznie do domu razem z w/w butelką z kwiatostanem fiołka. Natomiast taki mały , miły drobiazg , wyszywany ręcznie atłasową wstążeczką dostałam od córki Oli, jako prezent z jej ostatniej wyprawy do Wenecji. Wszelkie znaki wskazują że to nie made in China, tylko Italy :) No to się pochwaliłam .... Ale najważniejsze to : dzisiaj czeka mnie pierwsza profesjonalna lekcja u artysty fotografika, w związku z tym trzymajcie za mnie kciuki , mam tremę i ogromną nadzieję na przyszłość, że być może coś z tego wyniknie > Dodałam do kompletu pudełko z fiołkami , które osobiście bardzo polubiłam.

Motto GarfieldaZ internetu.

środa, 15 września 2010

Cytrynowe dekoracje


Zgromadziłam kilka prac z cytrynowymi dekoracjami . Być może będą mogły kogoś zainspirować w jesienne dni. Cytryny , muszą mieć odpowiedni klimat żeby dojrzewać, więc od razu wnoszą dużo słońca do wnętrza. A więc, cytrynowe obrazy wykonane w technice decoupage w różnej wersji....bardziej uproszczonej i pierwszy obraz na desce z zastosowaniem spękań i patyny. Wszystkie cytrynowe dekoracje są wykonane na drewnie .

wtorek, 14 września 2010

Na konkurs...Wrzesień jest miesiącem polowań, jako że wychowałam się w leśniczówce, wśród moich prac pojawiła się jedna, z dekoracjami o tematyce leśnej. Przeznaczyłam ją na Konkurs wabienia jeleni, który od 4 lat odbywa się w znanym mi nadleśnictwie. To film o wabieniu jelenia nakręcony na Słowacji, a może w Czechach .Przybornik został nagrodą dla zwycięscy tegorocznego Konkursu wabienia jeleni. Trochę śmiesznie , trochę dziwnie, ale prawdziwie. Słyszałam ryki jelenia, na żywo w lesie , zawsze we wrześniu .


poniedziałek, 13 września 2010

Dla dzieci

Ostatnia praca , wykonana na zamówienie . Pastelowy kuferek z dekoracjami w misie. Jeżeli tak długo jesteśmy młodzi, jak długo czujemy się dziećmi , to starość mi nie grozi :D:D:D Z ogromną przyjemnością wykonuję tego typu dekoracje. Ja , kiedy byłam dzieckiem nawet nie marzyłam o tego typu prezencie :) Misie z papieru do decoupage Stamperii i TO-DO , w środku napis wykonany ręcznie wodoodpornym pisakiem. Różowo ...dla małej Michalinki :)

niedziela, 12 września 2010

Flowers Blue

Jestem już szczęśliwą posiadaczką nowego aparatu ( ten wymarzony ) , ogromnie się cieszę że moje marzenie spełniło się tak szybko ( dzięki mojemu mężowi :) zrealizowało się o cały miesiąc wcześniej) Aparat Canon G 11, jest dla mnie , naprawdę ,na razie przyglądam mu się z uwagą i uczę się jego nowych możliwości . Jeszcze bez większego doświadczenia zrobiłam pierwsze zdjęcia nowych prac dekorowanych w technice serwetkowej ,w granatowe motywy roślinne , to oryginalne wzornictwo Villeroy&Boch .Drewniana, ozdobna deseczka i pojemnik z metalu do zawieszenia lub postawienia, obie prace mogą wyposażyć i niewątpliwie ozdobić ,rustykalną kuchnię lub łazienkę.
Pozdrawiam z nad instrukcji obsługi w/w aparatu foto:)