sobota, 13 lutego 2010

Dzień świętego Walentego

Jutro 14 luty Dzień Zakochanych. Dlaczego zamieszany jest w to święty i to święty Walenty? A to dlatego :
Św. Walenty z wykształcenia lekarz, z powołania duchowny jest w Tradycji patronem zakochanych. Żył w III wieku chrześcijaństwa w Cesarstwie Rzymskim za panowania Klaudiusza II. Cesarz ten za namową swoich doradców zabronił młodym mężczyznom wchodzić w związki małżeńskie. Uważał on, że najlepszymi żołnierzami są legioniści nie mający rodzin. Zakaz ten złamał biskup Walenty i błogosławił śluby młodych legionistów. Został za to wtrącony do więzienia, gdzie zakochał się w niewidomej córce swojego strażnika. Legenda mówi, że jego narzeczona pod wpływem tej miłości odzyskała wzrok. Gdy o tym dowiedział się cesarz kazał zabić Walentego. W przeddzień egzekucji Walenty napisał list do swojej ukochanej, który podpisał: "Od Twojego Walentego". Egzekucję wykonano 14 lutego 269 r. i od tamtej pory dzień ten jest dniem zakochanych.
Muzyka Dla Zakochanych :) Utwór Leonarda Cohen'a oczywiście o Miłości pt: Here it is.

czwartek, 11 lutego 2010

Reportaż z Indii
Bardzo dziękuję wszystkim za odwiedziny. jest mi z tego powodu ogromnie miło . Pokażę zdjęcia które wzbudziły we mnie bardzo ciepłe wspomnienia, a które otrzymałam dzisiaj, Zdjęcia będą kontynuacją reportażową mojej podróży do Indii , jesienią zeszłego roku. Mam w zapasie zdjęcia zaśnieżonego widoku z okiem mojego mieszkania Ale pokażę je później, ponieważ widoki zasp mamy na codziennie w jakiejś wyjątkowo nieograniczonej ilości . Jak większość ludzi ciepłolubnych , bardzo źle znoszę brak słońca , zdjęcia z Indii będą tego rekompensatą. Słońce z nich aż bije .Właśnie o to mi chodziło, aby zrobiło się u mnie , w te zaśnieżone dni, cieplej i weselej, od całej gamy barw .Autorem zdjęć jest Elżbieta Kowalska, którą serdecznie pozdrawiam . Życzę słonecznych wrażeń .

środa, 10 lutego 2010

Pudełka retro

Wreszcie udało mi się przygotować , wykończyć i ozdobić tak jak oczekiwałam efektu :) ozdobne pudełka z drewna . Jedno z nich z dekoracją kwiatową ozdobione w technice decoupage. Spękania na nim na krawędzi wieka, wykonane preparatem Stamperii Country Style Cracle. Drugie pudełko jest dekorowane techniką serwetkową. Lakierowane na wysoki połysk , dla uzyskania efektu dawnej laki. Serwetka z wzorem chińskich smoków jest wyjątkowa, po położeniu na czarnym tle ,i po lakierowaniu, sprawia wrażenie trójwymiaru, co niestety trudno oddać na zdjęciu.
Tłem muzycznym niech będzie tym razem piosenka Edyty Bartosiewicz, mojej ulubionej wokalistki.