piątek, 20 maja 2011

Kwitnące w ogródku
Mój ogródek jest w tej chwili wyjątkowo kwitnący.
Kwitną: kalina,różanecznik,fuksja,bratki,ogrodowe zawilce,stokrotki,konwalie,sasanki i pozostałe których nazw nie wymienię. Jest pięknie.

niedziela, 15 maja 2011

Kwitnąca Kalina

Pokażę dwa ozdobne pudełka,gdzie dominującym kolorem jest czerń. Nie jest to mój ulubiony kolor, ale na pudełkach z dekoracją kwiatową , wygląda elegancko i szlachetnie. Zastanawiałam się też , czy jest to hortensja , czy kalina , ale ponieważ kalina jest mi znajoma, zaczyna właśnie kwitnąć w moim ogródku, więc zdecydowałam, że kalina :) Szkatułki są lakierowane na połysk, mają patynowane zapięcia i narożniki. Na dole jest czarna bejca, widać delikatne słoje drewna. Mniejsza, od frontu, ma imitację szufladek, ciekawe rozwiązanie. Ostatnio widziałam w jednej z warszawskich restauracji, namalowane iluzjonistycznie poręczne przy schodach wejściowych,a w samym lokalu,namalowane na ścianach, półki z książkami. Polecam tę restaurację , naprawdę ma ciekawy wystrój, dzięki temu sympatyczną atmosferę. Sekret na Jezuickiej w Warszawie.
wracając do moich szkatułek, po raz pierwszy od wielu lat,zastosowałam do dekoracji czarny kolor, myślę że szkatułki znajdą uznanie.