sobota, 3 lipca 2010

Candy u Iwony


Zapraszam wszystkich na rocznicowe Candy z okazji minionych 2 lat pojawienia się mojego blogu. Przy tej okazji chciałam podziękować wielu osobom, dzięki którym ten blog powstał . Dziękuję wszystkim odwiedzającym i zapraszam nadal bardzo serdecznie. Zasady Candy tak jak zwykle, proszę umieścić link na swoim blogu i zdjęcie z podpisem. Anonimowe wpisy ,bardzo proszę o podanie imienia i adresu e-mail . Uroczyste losowanie odbędzie się 1 sierpnia. Do wylosowania jest komplet z dekoracją scrap-decoupage :) pudełeczko ( drewniane) z napisem together i pojemnik z drewna ( toczony) na przybory do pisania.Słowo together bardzo wymowne , bo to wspólna zabawa :) Pozdrawiam Iwona

poniedziałek, 28 czerwca 2010

Szafka do łazienki

Historia szafki do łazienki, szafki z lat 50-tych . Długo szukałam czegoś do łazienki, czegoś z duszą. Dusza tej szafki kuchennej niewątpliwie, była pokryta kilkoma warstwami farby, w tym olejnej , grubej jak skorupa i pożółkłej z upływu czasu. Szafka z lat 50-tych stała się antykiem, reliktem minionej epoki. Pamiętam kredensy, szafki wiszące i stojące , wykonane i wykończone w takiej konwencji: drewno pomalowane na olejno .To polska epoka Gomółki lat 50 - 60 tych . Drewno piękne, sosnowe , kiedy odkryłam kolejne warstwy farby na szafce , zapachniało żywicą , uwięzionej tam od 60 lat. W środku pozostawiłam przecierki , front oczyściłam całkowicie. gałki są nowe , rozbielone biała bejcą, podobnie jak cała szafka po oczyszczeniu. Ma piękny , ciepły odcień i widoczne słoje drewna. Zawiasy są nowe , to dzieło męża, na którego pomoc mogę liczyć w sytuacjach dla mnie bez wyjścia (mocowanie zawiasów) są przycinane ręcznie. Mam jeszcze pomysł , aby w środek gałek wbić srebrne pinezki, brakuje tego akcentu, do ogólnej koncepcji nowej łazienki, gdzie metal jako dodatki istnieje. A szybki w drzwiczkach są mleczne, o odpowiedniej grubości, aby były lekkie. Wcale nie tak łatwo było je u szklarza dostać, jakimś cudownym sposobem, odnalazł pojedyncze resztki.W oryginale , dawne które wyjęłam , były też mleczne w jakieś geometryczne wzorki .Zniszczone , nie nadawały się do odnowienia.W przyszłości , przy zmianie koncepcji ( u mnie dosyć często występuje to zjawisko) szafka może zmienić oblicze na szafkę pokojową i wtedy wstawione będą w miejsce szkła , drewniane ozdobne z roślinnością malowaną zapewne:). Nie będę rozpisywać się o etapach odnawiania szafki , to praca dla ,,samobójców" :D:D:D , nie polecam , ale jak widać przeżyłam :)i cieszę się efektami tej ,,samobójczej " pracy , nieustannie .

niedziela, 27 czerwca 2010

Kolczyki kwitnące

Kwitnące kolczyki , z motywem róży ( zawieszka) i delikatnych kwiatków na kremowym tle. Drewniane ,leciutkie i romantyczne.W chwili obecnej kończę serię biżuterii na lato. Jeszcze trochę zdjęć i będzie gotowa . Pozdrawiam wakacyjnie :) przed urlopem , wyjadę nad morze , już się cieszę na tę myśl , lato w mieście jest dla mnie zbyt męczące, mimo że drzewa za oknem , to jednak nie te klimaty.