niedziela, 16 maja 2010

Mój kwitnący ogródek

Wykorzystałam czas bez deszczu i zrobiłam zdjęcia mojego nieco zarośniętego :) ogródka . Stopniowo wycinam niestety, niektóre przerośnięte i mało atrakcyjne z wyglądu ,krzewy. Czeka to krzewy lawendy , które nie odżyły po zimie :( W moim ogródku jest mnóstwo ślimaków , biedronek i czarnych mrówek . Co roku niestety pojawiają się mszyce, które szczególnie upodobały sobie kalinę. Wtedy do akcji wkraczają mrówki. Nie stosuję żadnych środków chemicznych, tych odżywczych i tych na szkodniki, ze względu na ptaki . A to reportaż z ogródka :)
Zdjęcie na samym dole to
widok z okna mojego mieszkania , na część parkową.

8 komentarzy:

 1. Pięknie u Ciebie w ogrodzie. Ja wczoraj skorzystałam że nie padało i kosiłam trawnik. A jeśli chodzi o mszyce i inne szkodniki to poszukaj biologicznych środków do zwalczania. Są dostępne w sprzedaży a wiele możesz zrobić sama na bazie wywarów .Jak byś chciała to mam parę przepisów.
  Pozdrawiam
  Danka

  OdpowiedzUsuń
 2. Drodzy Iwona,
  Cieszę się, że twój blog i zdjęcia z ogrodu, prac.
  Uwielbiam kwiaty, ogród i wszystko w porządku. Odwiedź mój blog uważam znajdziesz coś dla siebie.
  Pozdrav Veliki z Chorwacji.
  Zondra Art

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękna wiosna radosna i kolorowa!!!Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Pięknie... u mnie jeszcze dużo czasu upłynie, zanim tak wszystko urośnie. Z lawendą mam ten sam problem. Musiałam ją nieźle przetrzebić, bo wymarzła.

  OdpowiedzUsuń
 5. Piękne zdjęcia i tyle różnorodnych roślin...masz śliczny ogród:)- Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 6. Danusiu, chętnie skorzystam z Twoich rad , zwłaszcza jeśli chodzi o przędziorki?, czy jakieś paskudy, na lobelii i petunii , co roku się pojawiają i kwiaty wtedy wyglądają jak zwiędłe.A ponieważ hoduję je w skrzynkach na oknie, chciałabym aby wyglądały na podlewane :) Na kalinie mszyce są zjadane przez mrówki , które wędrują po niej aż po czubek drzewa.

  OdpowiedzUsuń
 7. Hello dear, I'm glad that I have find you surfing from blog to blog, because your blog is very nice, full of ideas, nice pic and you have a nice garde. I'll come back in the future. Loredana.

  OdpowiedzUsuń