środa, 7 lipca 2010

Myśl dnia 7.07.2010


7.07.2010 r.

MYŚL DNIA

Aby zrozumieć boskość, samo pragnienie poznania i studiowania Wed nie jest wystarczające. Główną cechą, jaką musisz posiadać, jest wiweka - rozróżnianie pomiędzy przemijającym i wiecznym. Atma nie doświadcza żadnych zmian; jest ponadczasową prawdą. Musisz zdobyć niezachwiane przeświadczenie o tym, co wieczne i być w tym osadzonym. Drugą cechą jest wyrzeczenie się pragnienia radości z owoców własnych działań teraz i kiedykolwiek. To nazywa się wajragja (nieprzywiązanie). Nieprzywiązanie nie oznacza porzucania serca i domu, małżonka(-i) i dzieci oraz szukania schronienia w lesie. Oznacza to jedynie świadomość, że świat jest zmienny, świadomość, której konsekwencją jest odrzucenie uczucia "ja" i "moje". SSB


Jak wyhodować LOTOS

5 komentarzy:

 1. Zrozumienie tej myśli jest bardzo skomplikowane :)...muzyka natomiast bardzo miła dla ucha...i
  co prawda, to nie mój ulubiony Bollywood, ale czuje się te klimaty.
  A tak na marginesie, to moja suczka wabi się Shanti.Wybór imienia był nieświadomy, ale jakiś czas temu zorientowałam się(po filmie Om Shanti Om), że to słowo występuje w Indiach.
  Co oznacza, jeszcze nie wiem:) :))Może Ty Iwonko wiesz???
  Przepraszam za prywatę i serdecznie Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Ivciu, Shanti znaczy Pokój . To słowo pochodzi z sanskrytu. Myśli dnia są tłumaczone z języka telugu w Indiach , na angielski , a potem na polski . Dlatego czasem mogą wydawać się trudne, gdzyż nie ma w nich płynności przekazu w języku polskim. Ja odczytałam w tej myśli : nie ma znaczenia ile ksiązek przeczytam , jak bardzo będę wykształcona ,jeśli nie będzie we mnie pragnienia rozróżnienia tego , co jest dla mnie właściwe, a co nie . Szczęścia nie należy poszukiwać w różnych częściach lub miejscach świata , tylko w sobie można je odnaleść :) Tak zrozumiałam tę myśl :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dziękuję Ci Iwonko bardzo, bardzo...myślę. że moja sunia daje pokój mojej duszy :))

  OdpowiedzUsuń
 4. Om Shanti Om . Shanti już napisałam co oznacza, natomiast OM , to pierwotny dźwięk zwany pranawą. Mówi się, że jest to słowo, które pojawiło się na początku istnienia świata. W Starym Testamencie , Bóg rzekł niech się stanie światłość , to słowo OM , jest właśnie wymówioną światłością. Tyle mi na ten temat wiadomo :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Dziękuję bardzo za wyczerpującą odpowiedź.

  OdpowiedzUsuń