piątek, 16 kwietnia 2010

Myśl dnia 16.0416.04.2010 r.

MYŚL DNIA
Cytat:
,,Prawdziwy tapas, czyli asceza polega na przestrzeganiu określonych reguł i ograniczeń. Umysł jest najważniejszy spośród trzech instrumentów wewnętrznych w ludziach. Musimy chronić umysł, aby nie wkroczyły do niego przywiązanie, namiętność i emocje. Te skrajności są dla niego czymś naturalnym. Fale znajdujące się w umyśle, które przybierają gwałtownie na sile, to żądza, gniew, chciwość, przywiązanie, pycha i zawiść; cała szóstka to twoi wewnętrzni wrogowie. Żądza i gniew kierują czterema pozostałymi. Aby uwolnić się od tych wewnętrznych przeciwników i posuwać się naprzód na ścieżce duchowej, musimy przestrzegać praktyk duchowych."
SSB


Wynika z tego że prawdziwych wrogów mamy w sobie, wcale nie musimy rozglądać się za nimi wokół :)Bądźmy dla nich dobrzy , bo podobno największą sztuką jest zaprzyjaźnić się z własnym wrogiem :))


Cytat z książki ,, Śpiew ptaka" Anthony de Mello

LUDZIE W PASKI
Przy jakiejś tam okazji pewien kaznodzieja
zwrócił się do grupy dzieci:
-Gdyby tak wszyscy dobrzy ludzie byli biali,
a źli czarni ,
jakiego koloru bylibyście wy?

Mała Mary Jane odpowiedziała :
-Ja proszę księdza , byłabym w paski .

Taki sam byłby ksiądz, mahatmowie i papieże, i wszyscy kanonizowani święci.""

Ostatnie ikony wykonane jeszcze na początku kwietnia. Matka Boska z Dzieciątkiem i Janem Chrzcicielem , reprodukcja obrazu Leonardo da Vinci , Druga to Archanioł Gabriel .

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz