niedziela, 18 kwietnia 2010

Myśl dnia 18.04


18.04.2010 r.

MYŚL DNIA
Cytat:
Praca wykonywana bez obawy utraty i bez chęci zysku, wyłącznie z miłości lub poczucia obowiązku - to joga. Taka praca zniszczy twoją zwierzęcą naturę i przemieni cię w istotę boską. Pomagaj innym wyobrażając ich sobie jako boskie dusze. Pomoże ci to w rozwoju i uchroni od spadania z duchowego poziomu, który osiągnąłeś. Służba jest dużo bardziej pożyteczna niż składanie obietnic i oddawanie czci. Służba kruszy egoizm ukryty w tobie i otwiera szeroko twoje serce. To sprawia, że twoje serce rozkwita.
SSB

Teought for the day


Work done with no concern or desire for the profit therefrom, purely out of love or from a sense of duty, is Yoga. Such work destroys your animal nature and will transform you into a Divine Being. Serve others, visualizing them as Divine Souls. That will help your progress and will save you from sliding down the spiritual stage you've attained. Service is far more salutary than even vows and worship. Service disintegrates the selfishness latent in you and opens your heart wide. It makes your heart blossom.

4 komentarze:

 1. To przepiekna "mysl dnia", tak sobie wyobrazam prawdziwa wiare, prawdziwy sens zycia, prawdziwa milosc...jako sluzbe. Tylko ze czlowiekowi, istocie slabej i zmiennej ciezko w kazdej chwili dochowac takiej postawy :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Od pewnego czasu dzień zaczynam od spotkania z Panią.

  OdpowiedzUsuń
 3. Savannah :)... przypomniał mi się taki fragment wypowiedzi na temat tego o czym napisałaś, całkowicie mnie to przekonuje , ponieważ miałam podobne przemyślenia do Twoich :)

  ..."Wszechobecność Boskiej Miłości manifestuje się wszędzie. Nie ma chwili, w której ta Miłość byłaby nieobecna. To ona daje nam moc do działania, siłę do czynienia wszystkiego. Ale pozostaje pytanie, dlaczego nie czujemy tej Boskiej Miłości cały czas? Dlaczego odczuwamy ją jedynie od czasu do czasu tak, że często pozostaje ona w ukryciu. Rzecz w tym, że Boska Miłość zawsze płynie przez nas, ale to my nie zawsze trwamy w tej Boskiej Miłości"...
  Swami Vishwananda

  OdpowiedzUsuń